Nyugati Hírlevél

134. szám
2010. április 1.


SZAKÉRTŐI CSAPAT A MAGYAR TUDOMÁNY SZOLGÁLATÁBAN

      Az MTA Stratégiai Tanácsadó Testületének tagjai:
      Bogsch Erik, a Richter Gedeon Nyrt. vezérigazgatója
      Bojár Gábor, a Graphisoft Visual Building Solutions elnöke
      Kopits György, a Költségvetési Tanács elnöke
      Kúnos György professzor, az amerikai National Institutes of Health intézetvezetője
      Krausz Ferenc professzor, a németországi Max Planck Intézethálózat intézetigazgatója
      Szelényi Iván, a Yale Egyetem professzora, az Amerikai Művészeti és Tudományos Akadémia tagja.
      
      A szakmájukban kiemelkedő elismertségű, jelentős nemzetközi tapasztalatokkal is rendelkező szakértői „csapat” tagjai az MTA tevékenységét alapjaiban meghatározó, hosszú távú döntések meghozatalában segítik.
      „Az MTA felelőssége különösen nagy a jelenlegi, nehéz időszakban, amikor a szűkös forrásokat kell az ország tudományos fejlődése szempontjából a lehető leghasznosabban felhasználni.”(Krausz F.)
      Magyarország tudományos nagyhatalom, még akkor is, ha a gazdasági gondok most visszatartják- jelentette ki az Egyesült Állomokban élő Kúnos György professzor, az alkoholizmust kutató National Institute on Alcohol Abuse and Alcoholism intézetének igazgatója az Egyesült Államokban. Kúnos György elmondta: szoros a kapcsolata a magyar tudományos élet képviselőivel, hiszen intézete rendszeresen fogad magyarországi és határon túli magyar kutatókat. A tudományos kutatás legjelentősebb fellegváraként számon tartott NIH intézetigazgatója ahhoz szeretne támogatást nyújtani az MTA elnökének, hogy Magyarország megtarthassa és továbbfejlessze nagyhatalmi szerepét a modern tudományok művelésében.
      Szelényi Iván szociológus az angolszász egyetemi világban felhalmozott tudományos és adminisztratív tapasztalatát szeretné átadni az MTA Stratégiai Tanácsadó Testületében végzett munkájával. Véleménye szerint az elnök informált és befolyásos kívülállókat keresett az MTA stratégiai feladatairól való együttgondolkodáshoz. A tanszékvezető professzor tanulságosnak minősítette a kutatás és az oktatás kapcsolatát Amerikában, de óvott attól, hogy azt odahaza minden szempontból követendőnek tartsák.
      
      http://www.mta.hu/index.php?id=634&no_cache=1&backPid=417&tt_news=120847&cHash=2792e049b0

© Nyugati Hírlevél - 2010